SportNogometLiga prvaka: Ubjedljiva pobjeda Barcelone nad Bayernom

Liga prvaka: Ubjedljiva pobjeda Barcelone nad Bayernom

Nogometaši Barcelone su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka večeras na Nou Campu pobijedili Bayern sa 3:0. Dva gola postigao je Lionel Messi, u 77. i 80. minuti, a pobjedu katalonskog tima ovjerio je Neymar u 90. minuti.

U razmaku od samo tri minute sve ono što su Bavarci dobro radili do 77. minute dvoboja u Barceloni poništio je Leo Messi i donio Barceloni zalihu za uzvrat 12. maja na Allianz Areni koju će Bayern teško nadoknaditi. Barcelona nije Porto i zasigurno neće ‘pasti šaptom’ kako se dogodilo Portugalcima.

Do 77. minute Bayern se odlično i pokretljivo branio. Guardiola je uspio Barceloni oduzeti prednost posjeda lopte, a kad se i pojavila koja rupa, tu je bio Manuel Neuer koji bi je pokrpao odličnim rekacijama. Tako je dvaput spašavao Bavarce u prvom poluvremenu kad su sami pred njega izlazili Luis Suarez u 12. minuti i Dani Alves u 39. minuti, ali je Neuer obojici ušao u udarac i sačuvao svoju mrežu.

No, ni Neuer nije svemoćan. U 77. minuti je prvi put kapitulirao kad je Dani Alves oduzeo loptu na desnoj strani, proslijedio ju Messiju, koji je neometan stigao do ruba kaznenog prostora i lijevom nogom uputio oštar prizeman udarac uz lijevu stativu koji čuvar mreže njemačke reprezentacije nije mogao zaustaviti.

Bavarci se nisu uspjeli oporaviti od tog šoka, a već je uslijedio novi. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je u 80. minuti proslijedio loptu, Messiju koji se sjurio u kazneni prostor, zavrtio Boatenga i varkom ga poslao na travnjak, došao do ruba peterca s desne strane i desnom nogom prebacio istrčalog Neuera.

Dok su čekali završetak utakmice, gostima se dogodila još jedna pogreška. Odbrana Bavaraca ostala je previsoko, jer su oko sredine igrališta izgubili loptu. Messi je ovoga puta bio u ulozi asistenta, izbacio je Neymara koji je ostao sam pred Neuerom i gurnuo mu loptu kroz noge za konačnih 3:0.

Bayern je svoju najbolju i jedinu pravu priliku imao u 18. minuti, kad je s desne strane ubacio Thomas Mueller, a Robert Lewandowski nije uspio dobro zahvatiti loptu na pet metara od Ter Stegena.

BARCELONA – BAYERN MUENCHEN 3:0 (0:0)

BARCELONA. Camp Nou – 95.000 gledatelja. Sudac: Nicola Rizzoli (Italija).

Strijelci: 1:0 Messi (77), 2:0 Messi (80), 3:0 Neymar (90+4)

Žuti kartoni: Dani Alves, Pique, Neymar/Xabi Alonso, Benatia, Bernat

Crveni kartoni: –

BARCELONA: Ter Stegen – Dani Alves, Pique, Mascherano (od 89. Bartra), Jordi Alba – Rakitić (od 82. Xavi), Busquets, Iniesta (od 87. Rafinha) – Messi, Suarez, Neymar

BAYERN MUENCHEN: Neuer – Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat – Xabi Alonso – Lahm, Schweinsteiger – Mueller (od 79. Goetze), Lewandowski, Alcantara