SportLionel Messi u 92. minuti spasio Argentinu od poraza protiv Urugvaja

Lionel Messi u 92. minuti spasio Argentinu od poraza protiv Urugvaja

Argentina i Urugvaj su odigrali prijateljsku utakmicu a na kraju je završilo 2:2.

Urugvajci su prvi stigli do vodstva u 34. minuti kada je Edinson Cavani na asistenciju Suareza pogodio za 1:0.

Iako je Argentina nakon toga bila nešto bolji tim, do odmora ipak nije uspjela stići do izjednačenja.

To se ipak desilo u nastavku i to u 63. minuti kada je Aguero nakon ubačaja Lionela Messija poravnao na 1:1.

Samo pet minuta kasnije Urugvajci su međutim stigli do novog vodstva kada je Luis Suarez majstorski pogodio iz slobodnog udarca za 2:1.

Argentinci su nakon toga pokušavali doći do izjednačenja, a kada se činilo da će Urugvaj slaviti, dosuđen je penal za Argentinu u 92. minuti, a Lionel Messi je pogodio za konačnih 2:2.