SportNogometLiverpool bolji od Hoffenheima, APOEL pobjedio Slaviju

Liverpool bolji od Hoffenheima, APOEL pobjedio Slaviju

Odigrane su još četiri utakmice play-offa Lige prvaka, a Hoffenhem našeg Ermina Bičakčića poražen je na domaćem terenu od Liverpoola (1:2), dok je Slavija, čiji su članovi Muris Mešanović i Jasmin Šćuk, poražena na Kipru od APOEL-a (2:0). Hoffenheim je mogao do vodstva veoma rano. Bjorn Kuipers je dosudio penal za njemački tim u 11. minuti, međutim isti nije iskoristio Andrej Kramarić. Liverpool je to u nastavku žestoko kaznio. Prvo je Trent Alexander-Arnold u 35. minuti pogodio za 0:1.

Do kraja prvog dijela Sandro Wagner i Serge Gnabry su imali velike šanse, ali rezultat se nije mijenjao. Hoffenheim je i u drugom dijelu imao neke šanse, no Redsi su bili mnogo bolji, te su u 74. minuti preko Jamesa Milnera došli do 0:2. U 87. minuti Mark Uth pogodio je za konačnih 1:2 i domaći mogu mnogo žaliti za neiskorištenim penalom. Bičakčić je igrao do 52. minute kada je zamijenjen, a u večerašnjem susretu zaradio je i žuti karton.

APOEL je protiv Slavije ekspresno došao do prednosti. Prvo je Igor de Camargo pogodio u drugoj minuti za 1:0, a već u desetoj je bilo 2:0 kada je strijelac bio Efstathios Aloneftis. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Mešanović je u igru ušao u 72. minuti, da bi u 77. imao veliku šansu. Sjajan pogodak bh. napadač spriječila je stativa. Šćuk nije bio u zapisniku za ovaj meč. U preostale dvije utakmice Sporting iFCSB su igrali bez golova, dok je Young Boys poražen od  CSKA (0:1) autogolom Kasima u prvoj minuti sudijske nadoknade.