SportLiverpool i City preokretima do novih pobjeda

Liverpool i City preokretima do novih pobjeda

Liverpool i Manchester City gubili su u današnjim susretima 11. kola Premiershipa od svojih protivnika, ali svejedno su preokretima došli do novih pobjeda.

Mučili su se Građani na Etihadu protiv Southamptona, koji je u minulom kolu doživio najveći poraz u historiji PL (0:9), dok su sredinom sedmice doživjeli poraz od Guardioline ekipe u Liga kupu (1:3).

Ipak, pokazali su se Sveci kao tvrd orah protiv aktuelnog šampiona, poveli su u 13. minutu, Ederson je ispustio loptu, a kaznio ga je vezista gostiju Ward Prowse.

Viktorija se igrala pred golom gostiju do kraja prvog dijela igre, ali nije bilo prave prilika za City, otišlo se na odmor sa 0:1.

A onda, u 70. minutu, Aguero poravnava rezultata, na asistenciju Kylea Walkera. Nastavio je City da napada, a onda je uslijedila greška McCarthyja nakon centaršuta sa lijeve strane, loše je procijenio let lopte i nije i uspio da je izboksuje, a Walker je natrčao i donio preokret.

Liverpool je još dramatičnije došao do preokreta. Aston VIlla je vodila golom Trezegueta od 21. minute, da bi u 87. minuti Andy Robertson na asistenciju Sadija Manea poravnao, a upravo Mane zatim u četvrtoj minuti nadoknade donio trijumf Redsima.

Loša vijest za navijače Arsenala novi je kiks njihovog tima koji je na domaćem travnjaku odigrao tek 1:1 sa Wolverhamptonom, ali dobra vijest za selektora BiH Roberta Prosinečkog jeste činjenica da je Sead Kolašinac ušao u igru u 88. minuti umjesto Tierneya. To bi trebalo značiti da je povreda prošlost za stamenog beka i da će doći spreman na okupljanje reprezentacije pred mečeve sa Italijom i Lihtenštajnom.