SportNogometLiverpool iznenađujuće poražen od Swansea

Liverpool iznenađujuće poražen od Swansea

Nakon pobjede nad Manchester Cityjem u prošlom kolu rezultatom 4:3, Liverpool je pokazao svoje drugo lice i izgubio od Swanseaja sa 1:0. Reklo bi se, ništa novo za Kloppovu ekipu kojoj ove sezone nedostaje kontinuitet dobrih igara. Redsi u derbijima često prolaze bolje nego u duelima protiv uslovno rečeno malih timova, što ih u konačnici i košta boljeg plasmana na kraju sezone. Liverpool je na gostovanju protiv Swanseaja bio u ulozi velikog favorita, imao je terensku inicijativu svih 90 minuta ali je na kraju izgubio, da pritom nije postigao nijedan gol. Prvu priliku su Redsi imali u 23. minuti kada je Van Dijk šutirao glavom pored gola, a onda je sedam minutakasnije Salah bio u možda i najboljoj prilici na cijelom meču. Egipćanin je šutirao preko gola i ostalo je 0:0. Swansea je poveo iz prve prave prilike na utakmici. Igrao se 40. minut kada je jednu ‘ničiju loptu’ Alfie Mawson poslao iza leđa Lorisa Kariusa za veliku prednost Swanseaja. Liverpool je do odlaska na odmor mogao poravnati, ali je Mane katastrofalno šutirao iz dobre pozicije. U nastavku utakmice, pretežno jalovi napadi Liverpoola kod kojeg se večeras prvi put osjetilo odsustvo Coutinha. Ekipa sa Anfielda bila je bezidejna i previše troma, a Swansea se dobro branio i odbranio na kraju. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade, Liverpool je propustio nevjerovatnu priliku za poravnanje. Van Dijk je uposlio Firmina, koji je pogodio stativu. Liverpool je večeras prekinuo niz od 14 utakmica bez poraza i propustio priliku da se bodovno izjednači sa Chelseajem. Redsi ostaju na četvrtom mjestu sa 47 bodova, tri više od petoplasiranog Tottenhama protiv kojeg će igrati za dva kola. S druge strane, Swanseaju će ova pobjeda mnogo značiti u borbi za opstanak. Velški klub je i dalje posljednjeplasirani tim tabele sa 20 bodova, ali je od sigurne zone udaljen svega tri boda.