SportLiverpool među osam u Ligi prvaka

Liverpool među osam u Ligi prvaka

Ekipa Liverpoola još jednom sigurnom pobjedom protiv Leipziga rezultatom 2:0 plasiarala se u četvrtfinale Lige prvaka.

Kriza za Liverpool, očigledno, postoji samo u engleskom fudbalu. Redsi su ponovo odigrali dobar meč protiv RB Leipziga i upisali su još jednu pobjedu rezultatom 2:0.

U prvom dijelu igralo se prilično ravnomjerno, prijetili su Dani Olmo za goste, a Diogo Jota i Mohamed Salah za nominalne domaćine (meč se ponovo igrao u Mađarskoj), ali golova nije bilo. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku su Nijemci morali krenuti na sve ili ništa. Takav vid igre donio je prečku Alexandera Sorlotha u 65. minuti, ali i golove za Liverpool.

Igrao se 71. minut kada na dodavanje Dioga Jote pogađa Mohamed Salah i tako se prekida ‘post’ Redsa. Samo tri minute kasnije pogodio je i Sadio Mane za konačnih 2:0.

Tako je Liverpool, nakon šest vezanih poraza kući u Premier ligi, konačno upisao trijumf u meču u kojem je domaćin, iako se duel nije igrao na Anfieldu. Ipak, važan je to trijumf za ekipu Jurgena Kloppa koja možda može izaći iz krize na osnovu ovog trijumfa.