SportLiverpool na King Poweru potopio Leicester

Liverpool na King Poweru potopio Leicester

Ako to do sada nije bilo jasno, od sinoć sigurno jeste. Liverpool u Engleskoj nema ravnopravnog protivnika u ovoj sezoni, a Redsi polahko mogu početi hladiti šampanjac uz koji će proslaviti šampionsku titulu.

Redsi su večeras na King Power stadionu uništili direktnog rivala za šampionsku titulu, ekipu Liecestera, a slavili su sa velikih 0:4.

Firmino je u prvom dijelu u 31. minuti donio prednost ekipi Jurgena Kloppa, koja je u nastavku dodala gas i pregazila Lisice.

U 71. minuti je nakon igranja rukom Soyuncua dosuđen jedanaesterac, koji je rutinski izveo James Milner i pogodio za 2:0, da bi svega nekoliko minuta poslije Firmino svojim drugim golom povisio na 3:0.

Konačan rezultat postavlja Trent Alexander-Arnold, koji je pogotkom u 78. minuti kruniše svoju sjajnu partiju.

Redsi sada imaju 13 bodova više od Leicestera i utakmicu manje… Manchester City je na 14 bodova zaostatka, a sutra gostuje Wolverhamptonu.