SportLiverpool prvi put u historiji prvak svijeta, presudio pogodak Firmina iz 99....

Liverpool prvi put u historiji prvak svijeta, presudio pogodak Firmina iz 99. minute

Fudbaleri Liverpoola novi su svjetski klupski prvaci. Redsi su u finalnom meču nakon produžetaka u Dohi savladali Flamengo rezultatom 1:0 i prvi put u historiji osvojili su titulu prvaka svijeta za klubove.
Flamengo je bio nešto bolji u prvom dijelu, ali bez pravih šansi, dok su Redsi preuzeli konce igre u nastavku. U 47. minuti Roberto Firmino je glavom pogodio stativu, a samo šest minuta kasnije na drugoj strani Gabriel Barbosa je izvanredno gađao, ali je Alisson još bolje odbranio.

U 80. minuti Alexander-Arnold je sjano šutrao sa vrha šesnaesterca, ali bravurozno je ispod prečke izvadio Diego Alves.

U sudijskoj nadoknadi viđena je prava drama. Sudija Abdulrahman Al Jassim je svirao penal nakon što je Rafinha srušio Manea, ali nakon konsulatacije VAR tehnologije preinačio je odluku i ipak su ušlo u produžetke.

Konačno, u 99. minuti Redsi su stigli do gola. Roberto Firmino je iskoristio pas koji je poslao Sadio Mane i majstorskim pogotkom doveo je Liverpool u vodstvo.

Do kraja je tim sa Anfielda propustio još nekoliko šansi, ali ostalo je 1:0 i Liverpool je prvi put u historiji postao svjetski klupski prvak.