SportLiverpool savladao United i nastavio vjerovati u Ligu prvaka

Liverpool savladao United i nastavio vjerovati u Ligu prvaka

Liverpool je u fantastičnom meču 34. kola Premiershipa večeras na Old Traffordu sa 2:4 slavio protiv Manchester Uniteda.
Uspjeli su tako Redsi trijumfovati u najvećoj utakmici u Engleskoj i protiv najljućeg rivala, a s ova tri boda nastavili su vjerovati da na kraju mogu izboriti Ligu prvaka.

Nije dobro krenulo po Kloppov tim pošto je United poveo golom Bruna Fernandesa u 10. minuti, ali u finišu poluvremena uslijedio je preokret. Prvo je Diogo Jota u 34. minuti poravnao na 1:1, da bi u trećem minutu nadoknade za 1:2 strijelac bio večeras izvrsni Roberto Firmino.

Brazilac je i na samom startu drugog dijela bio opet strijelac i povisio vodstvo Redsa na 1:3. Nadu Đavola u 68. minuti oživljava Marcus Rashford golom za 2.3, ali nije dozvolio gostujući tim da domaći ugroze njegov gol, a onda je u 90. minuti Mohamed Salah golom za 2:4 stsavio tačku na meč.

Liverpool je sada peti sa 60 bodova, četiri manje od Chelseaja koji je na mjestu koje vodi u Ligu prvaka, ali Redsi imaju i utakmicu manje. United je ostao drugi sa 70 bodova.