SportNogometLiverpool šesti put prvak Evrope, Tottenham i dalje bez naslova

Liverpool šesti put prvak Evrope, Tottenham i dalje bez naslova

Nogometaši Liverpoola novi su klupski  prvaci Evrope pošto su u engleskom finalu koje se igralo na stadionu Wanda Metropolitano u Madridu, savladali Tottenham sa 2:0. Presudan momenat meča se dogodio već u prvoj minuti kada je Sissoko igrao rukom u šesnaestercu, a sudija Skomina iz Slovenije je pokazao na bijelu tačku. Precizan iz penala je bio Salah i doveo je svoj tim u vodstvo. Nakon toga su oba tima imali svoje prilike, a onda je tri minute prije kraja rezervista Origi postigao drugi gol, što je bilo dovoljno da Liverpool dođe do šestog naslova prvaka Evrope u svojoj istoriji i prvog nakon 2005.godine. Tottenham je igrao svoje prvo finale, ali će za osvajanje trofeja morati sačekati neku drugu priliku.