SportNogometLiverpool slavio u Munchenu za prolaz u četvrtfinale Lige prvaka

Liverpool slavio u Munchenu za prolaz u četvrtfinale Lige prvaka

Fudbaleri Liverpoola ostvarili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka trijumfom nad Bayernom na gostovanju rezultatom 3:1. Prvi meč u Engleskoj okončan je bez golova, pa su ekipe morale nešto opreznije ući u ovaj susret. To se i desilo, a uspavanku prekida Sadio Mane sjajnim golom u 26. minuti. Veliku grešku napravio je golman Manuel Neuer, koji je bespotrebno istrčao, a to je sjajno iskoristio Senegalac i prebacio loptu preko odbrane Bavaraca.

Bayern se nije predao i zaigrao je mnogo bolje. Igrao se 39. minut kada je Joel Matip nespretno reagovao i loptu poslao u svoju mrežu ispred Roberta Lewandowskog. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Domaćini su nešto bolje otvorili drugi dio igre, ali onda u 70. minuti hladan tuš za veliki broj navijača na Allianz Areni. Virgil Van Dijk je prelijepo glavom pogodio nakon kornera i tako svom timu donio veliku prednost. Gosti su mogli sve riješiti pet minuta nakon gola, ali je Mohamed Salah bio sebičan i nije iskoristio slobodnog Manea pred kojim je bio prazan gol. Ipak, Salah se iskupio sjajnom asistencijom vanjskim dijelom kopačke za Manea koji glavom lijepo pogađa za konačnih 1:3. Napadi Bayerna u nastavku nisu imali smisla, polako su se Bavarci počeli predavati i to je bilo to za ovaj susret. Redsi su napravili veliki uspjeh i eliminisali snažnog rivala već u osmini finala.