SportLiverpool trijumfom protiv West Hama ušao u historiju Premiershipa

Liverpool trijumfom protiv West Hama ušao u historiju Premiershipa

Liverpool nije bio daleko od prvog poraza u ovoj sezoni Premiershipa, ali je na kraju uspio da preokretom stigne do pobjede nad West Hamom od (3:2) na Anfieldu.
Gini Wijnaldum je rano doveo Redse u vodstvo, već u 9. minuti, pa se činilo da će tim Jurgena Kloppa lagano doći do nove pobjede, ali već tri minute poslije uzvraćaju Čekićari.

Za 1:1 je pogodio Diop, a potpuni preokret West Ham pravi u drugom dijelu, tačnije u 54. minuti kada pogađa Fornals.

Liverpool nije imao ideju kako probiti odbranu gostiju, ali mu je u tome pomogao Lukasz Fabianski, koji u 68. minuti pravi kardinalnu grešku. Mohamed Salah je šutirao s 12 metara pravo u njega, ali je Poljaku lopta prošla kroz noge i završila u golu za 2:2.

Novi preokret na utakmici donosi Sadio Mane, koji pogađa na asistneciju Alexander-Arnolda u 81. minuti utakmice. Senegalac je tada postavio konačnih 3:2.

Liverpool je tako stigao do 44. vezane utakmice u Premier ligi bez poraza i do 21 pobjede u nizu na Anfiledu.