SportNogometLiverpool ubjedljivo slavio protiv Rome

Liverpool ubjedljivo slavio protiv Rome

Prvo polufinale nogometne Lige prvaka je na kultnom Anfieldu donijelo spektakularan nogomet između domaćeg Liverpoola i Rome i čak sedam golova. Roma je bila nešto bolji tim u prvih 20-tak minuta, ali nakon toga je terenom zavladao Liverpool predvođen svojim naboljim igračem Salahom, koji prelijepim golom u 36.minuti donosi vodstvo svom timu, a u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena svojim drugim golom postavlja rezultat 2:0. U drugom dijelu se Roma potpuno raspala pa u 56.minuti Mane pogađa za 3:0, da bi onda sa dva gola na scenu stupio i Roberto Firmino, u 62. i 69.minuti pa je 20-tak minuta prije kraja na semaforu stajalo 5:0 za domaćina i činilo se da je prvi finalista poznat. Ipak, u posljednjih desetak minuta Roma uspjeva uzvratiti. Na 5:1 je lijepim golom smanjio naš Edin Džeko, a pet minuta prije kraja Perotti iz penala postavlja konačnih 5:2. Liverpool na revanš u Rim putuje sa velikom prednošću, ali se ne smije zaboraviti da je Roma u četvrtfinalu protiv Barcelone nadoknadila tri gola zaostatka pobjedom 3:0, koja bi im i sada bila dovoljna za finale.