SportNogometLiverpoolu veliki gradski derbi

Liverpoolu veliki gradski derbi

Na Goodison Parku su sinoć snage odmjerili Everton i Liverpool. Redsi su pobijedili sa rezultatom 1:0. Igrači obje ekipe ušli su u utakmicu vrlo oprezno, tako da se prva ozbiljnija šansa na utakmici desila u 37. minuti kada je Origi primio lijep pas u šesnaestercu, ali se nije najbolje snašao te je pucao visoko iznad gola. Na početku drugog poluvremena Firmino je uputio sjajan udarac prema Stekelenburgu, ali je golman Evertona bio na visini zadatka te sjajnom odbranom spriječio da lopta uđe u gol.
Pred kraj utakmica golman Evertona se ponovo istaknuo. Firmino je pucao iz blizine, a Holanđanin je ponovo izazvao oduševljenje domaćih navijača izvrsnom reakcijom. Mane je pak u sudijskoj nadoknadi doveo goste u vodstvo tako što se nakon odbijene lopte našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio za 0:1.