SportLudnica u Reggio Emiliji, Inter slavio u meču sa sedam pogodaka

Ludnica u Reggio Emiliji, Inter slavio u meču sa sedam pogodaka

Milanski Inter je danas upisao još jednu pobjedu u Seriji A, a ovaj put je bio bolji na gostovanju od Sassuola s 4:3 u nevjerovatnoj utakmici.
Tako su Nerazzurri nastavili u stopu pratiti branioca titule Juventus, koji ima samo bod više u odnosu na njih.

Fantastično je ekipa Antonija Contea otvorila meč i već u 2. minuti povela preko Lautara Martineza.

Ipak, Sassuolo u 16. minuti uzvraća preko Berardija, ali bilo je to sve što su domaći učinili u prvom poluvremenu.

Nakon toga je na scenu stupio Lukaku i s dva pogotka riješio pitanje pobjednika. Prvi je došao u 38. minuti na asistenciju De Vrija, a drugi iz penala u 45. minuti.

Novi jedanaesterac za Inter dosuđen je u 70. minuti kada je oboren Barella, a ovaj put je loptu uzeo Lautaro i pogodio za visokih 4:1.

A, onda je Inter od gotovog napravio veresiju, pošto je Sassuolo uspio da se potpuno vrati u meč.

Brzo je Đuričić smanjio na 2:4 u 74. minuti, a onda je Boga nakon fantastičnog prodora pogodio za 3:4 osam minuta poslije.

Pritiskao je Sassuolo u finišu, imao još nekoliko poluprilika, ali nije uspio do boda.