SportNogometLulić asistent u pobjedi Lazia

Lulić asistent u pobjedi Lazia

Lazio je pobjedom u gostima kod Intera rezultatom 1:2 obezbjedio plasman u polufinale u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Roma – Cesena. Zanimljivu utakmicu odigrali su na Giuseppe Meazzi, Inter i Lazio, a gosti su u vodstvo došli u 20. minuti kada je pogodio Anderson na asistenciju Senada Lulića. Bh. reprezentativac je ubacio sa lijeve strane, a Brazilac efektno pogodio glavom. Lulić je u drugoj minuti nadoknade zaradio i žuti karton nakon oštrog starta nad Murillom.
Miranda je zaradio isključenje u 54. minuti nakon skrivljenog penala, a Biglia je pogodio dvije minute kasnije sa bijele tačke za vodstvo od 0:2. Do kraja je samo Brozović smanjio rezultat u 84. minuti i postavio konačan rezultat. Prije toga Radu je dobio crveni karton, tačnije drugi žuti u 76. minuti.
Lulić je igru napustio u 75. minuti kada ga je zamijenio Lukaku.