SportKošarkaMaccabi iznenadio CSKA u Moskvi

Maccabi iznenadio CSKA u Moskvi

U okviru 18. kola Eurolige sastali su se CSKA i Maccabi Tel Aviv. Na kraju veliku pobjedu slavili su gosti iz Izraela 93:76 (46:41). Nakon prvog perioda imali su domaći košarkaši prednost od 24:22. Drugi period gosti iz Tel Aviva igraju mnogo bolje te ga osvajaju rezultatom 24:17. Na poluvremenu rezultat je glasio 46:41 u korist gostiju. Treći period ponovo CSKA nešto bolji te ga rješava u svoju korist rezultatom 21:18. Nakon 30 minuta rezultat je glasio 64:62, u korist Maccabija. Četvrti period protekao je u potpunoj dominaciji ekipe iz Tel Aviva, te ovaj period rješavaju u svoju korist rezultatom 29:14. Na kraju ubljedljivih 96:73, za ekipu iz Izraela. Najefikasniji u redovima poraženog tima bili su Nando De Colo i Will Clyburn sa po 16 poena. Ekipu Maccabija predvodio je Yovel Zoosman sa 15, odnosno Johnny O'Bryant sa 14 poena.