SportNogometMađari iznenadili Austriju

Mađari iznenadili Austriju

U prvom susretu Grupe „F“ Evropskog prvenstva u Francuskoj, Mađarska je priredila iznenađenje i rezultatom 2:0 porazila Austriju. Današnji trijumf bio je prvi za Mađarsku na evropskim prvenstvima nakon pune 44 godine. Meč je bolje započela Austrija koja je već u prvoj minuti pogodila okvir protivničkog gola. Topovski je šutirao Alaba, a lopta odsjela na stativi. Potom se Alaba našao u novoj prilici, utrčao je ispred mađarske odbrane i šutirao u pravo Kiralyja.
Deset minuta prije odlaska na odmor Kiraly je spasio Mađare. Udarac Junuzovića sa vrha šesnaesterca odbio je u korner lijepom paradom. U finišu prvog poluvremena najbolji mađarski igrač Dzsudzsak našao se ispred Almera u sjajnoj šansi za gol, međutim, poslao je loptu pored gola.
U 62. minuti Szalai dovodi Mađare u vodstvo spretnom realizacijom nakon sjajne asistencije Kleinheislera. Nekoliko minuta kasnije Aleksandar Dragović je dobio crveni karton zbog oštrog starta nad Kadarom. Tri minute prije kraja Zoltan Stieber je istrčao u kontru i lijepom lobom poentirao za konačnih 2:0.