SportNogometMađarska savladala Hrvatsku, drugi poraz Austrije

Mađarska savladala Hrvatsku, drugi poraz Austrije

Drugo kolo kvalifikacija za EURO 2020 je počelo na šokantan način za viceprvake svijeta Hrvate, a loše su se proveli i Austrijanci… Vatreni su se u prvom kolu na Maksimiru provukli protiv Azerbejdžana (2:1), ali danas im nije bilo spasa protiv fantastičnih i borbenih Mađara.

Ekipa Zlatana Dalića je povela preko Ante Rebića u 13. minuti utakmice, ali nije to omelo domaće da nastave sa sjajnom igrom i u nastavku dođu do preokreta.

Szalai je na asistenciju Dzsudzsaka pogodio u 34. minuti i na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom 1:1.

U nastavku sjajno igra Mađarska, a do preokreta ih vodi iskusni Mate Patkai, koji se sjajno snašao nakon kornera u 76. minuti i poslao loptu iza leđa Lovre Kalinića za veliko slavlje na Groupama Areni.

Iznenađenje je viđeno i u Izraelu, gdje je domaćin potpuno nadigrao Austriju i slavio sa 4:2, a Škotska je nakon katastrofe u Kazahstanu popravila utisak i slavila sa 2:0 na gostovanju kod San Marina.

Zahavi je za Izrael postigao hat-trick i tako potopio Arnautovića i družinu, a napadač West Hama je uspio postići dva pogotka.