SportMadridski derbi na Wanda Metropolitanu završio bez golova

Madridski derbi na Wanda Metropolitanu završio bez golova

U sedmom kolu španske La Lige odigran je madridski derbi između Atletica i Reala, a isti završio je bez pogodaka, iako je na utakmici viđen značajan broj prilika.

Atletico je prvi ozbiljnije zaprijetio kada je Joao Felix sam sebi izgradio priliku, ali je šutirao malo pored gola u osmoj minuti. Nakon pola sata igre Koke nije uspio stići loptu koju je poslao Thomas. Feix je prjetio i u 39. minuti, da bi za Real šansu imao Toni Kroos u 41. minuti.

U drugom poluvremenu Kraljevski klub je prvi imao šansu, a u 57. minuti Gareth Bale je loše šutirao iz obećavajuće situacije. Casemiro je šutirao u 64. minuti iz slobodnjaka, a lopta je prošla malo iznad prečke. Saul pokušao glavom u 73. minuti, a dvije minute poslije Jan Oblak je sjajno odbranio Karimu Benzemi.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika i ostalo je 0:0. Na tribinama stadiona Wanda Metropolitano bio je i bosanskohercegovački stručnjak Adnan Čustović. Nedavno je napustio klupu Waasland-Beverena i u potrazi je za novim angažmanom, a slobodno vrijeme je iskoristio da pogleda uživo madridski derbi.