SportMaestralni Benzema i Casemiro donijeli Realu nova tri boda

Maestralni Benzema i Casemiro donijeli Realu nova tri boda

Ekipa Real Madrida nastavila je pobjednički niz u La Ligi tako što je večeras u susretu 32. kola slavila u gostima kod Espanyola sa 0:1.

Realu je svaka utakmica do kraja La Lige kao finale jer se vodi mrtva trka protiv Barcelone koja je sklona kiksevima poslije Covid19 pauze.

Real je sinoćnji Barcin kiks iskoristio na najbolji mogući način jer je večeras upisao petu vezanu pobjedu kojom je otišao na plus dva u odnosu na Barcu.

Jedini gol na susretu viđen je u 45. minuti utakmice a postigao ga je Casemiro. Iako će ime Brazilca ostati upisano među strijelcima većina zasluga ide Karimu Benzemi zbog maestralne asistencije prije toga.

U drugom poluvremenu nije bilo pretjerano većih uzbuđenja pa je Real relativno lako zadržao prednost.