SportMaestralni Edin Višća odveo Bašakšehir u osminu finala Evropske lige

Maestralni Edin Višća odveo Bašakšehir u osminu finala Evropske lige

Fudbaleri Basaksehira plasirali su se u osminu finala Evropske lige, nakon što su poslije produžetaka savladali Sporting iz Lisabona sa 4:1. Junak je bio naše Edin Višća sa dva postignuta pogotka.

Basaksehir je nakon prvog poluvremena bio na dobrom putu na nadoknadi zaostatak 3:1 iz prvog meča, ali utakmica je ipak otišala u produžetke.

Martin Škrtel u 31. i Danijel Aleksić u 45. minuti doveli su turski tim u vodstvo od 2:0 i taj rezultat ih je vodio dalje. Ipak, Luciano Vietto je u 68. minuti zatresao mrežu Basaksehira kojem pobjeda 2:1 nije bila dovoljna za prolaz.

I kad je vrijeme već bilo na isteku, Edin Višća je postigao sjajan gol u 91. minuti i odveo je meč u dodatnih 30 minuta.

U produžecima su obje ekipe imale po jednu izglednu šansu, a onda je u 117. minuti dosuđen penal za domaće koji je realizovao Višća za veliko slavlje pristalica tima iz Istanbula, koji je napravio veliki podvig nadokaadivši zaostatak iz prvog susreta.