SportDržavni TimMahmutović opet strijelac za Plzen

Mahmutović opet strijelac za Plzen

Češki prvak Viktoria Plzen savladala je u trećem pretkolu Lige prvaka kao gost Maccabi u Tel Avivu sa 2:1, a jedan pogodak za goste je postigao Aidin Mahmutović. Plzen je vrlo iskusno stigao do pobjede nad izraelskim predstavnikom i nalaze se na korak od prolaska u doigravanje. Do vodstva je češki prvak stigao nakon 17 minuta igre. Prochazka je sjajno proigrao Aidina Mahmutovića, a bh. internacionalac pogađa za prednost od 1:0. Samo četiri minute kasnije novi gol u mreži Maccabija. Ponovo je Prochazka asistent, a Petržela je strijelac za sigurnih 2:0. Ovaj rezultat se zadržao sve do 79. minute kada domaći tim ipak uspijeva doći do gola. Barak Itzhaki je u 80. minuti pogodio za konačan rezultat susreta od 2:1. Mahmutović je igrao do 75. minute u ovom susretu.