SportNogometMan.City deklasirao Schalke za prolaz u četvrtfinale

Man.City deklasirao Schalke za prolaz u četvrtfinale

Manchester City je večeras na svom Etihadu ubjedljivom pobjedom od 7:0 ponizio Schalke i ovjerio prolazak u četvrtfinale. Sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena, nakon što je prvo Aguero pogodio u 35. minuti iz penala, a četiri minute poslije i na asistenciju Sterlinga za 2:0. 3:0 samo pet minuta kasnije postavlja Leroy Sane, za potop Schalkea. Drugo poluvrijeme je bilo čista formalnost, ali je tim Pepa Guardiole uspio postići još dva pogotka. Prvi je bio djelo Sterlinga u 57. minuti, a Sane je ovaj put bio u ulozi asistenta. Šesti gol je postigao Bernardo Silva u 71. minuti, a tačku na utakmicu stavlja Jesus u 84. minuti… U prvoj utakmici je City slavio s 2:3, tako da je ukupan rezultat ovog dvomeča 10:2 za Građane.