Naslovnica Sport Nogomet Man.City savl...

Man.City savladao Everton i zasjeo na vrh tabele

20

Manchester City je uspio doći do sva tri boda na gostovanju u Liverpulu pošto su savladali Everton rezultatom 0:2 (0:1). Građani su bili nešto bolji tim u prvom poluvremenu, ali nisu dolazili do gola. Dobre šanse u prvih 20 minuta propustili su Laporte nakon prekida, odnosno Aguero koji je pogodio prečku. Sve do nadoknade vremena u prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, a onda gol u mreži Evertona, David Silva je poslao loptu u kazneni prostor, tamo je bio najsnalažljiviji Laporte koji pogađa za 0:1! Aguero je imao dobru šansu u nastavku, Everton na drugoj strani skoro i da nije pretio. Za kraj, City je postigao još jedan gol i to u osmoj minutu nadoknade, De Bruyne je pronašao Jesusa koji se nekako snašao i na kraju glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 0:2. Građani su sada preuzeli prvo mjesto na tabeli, ali imaju utakmicu više od Liverpoola, koji sada ima isti broj bodova.