SportManchester City minimalno pobijedio Leicester

Manchester City minimalno pobijedio Leicester

Ekipa Manchester Cityja slavila je u derbiju 27. kola engleskog Premiershipa protiv Leicestera u gostima rezultatom 1:0.
Lisice su nešto bolje otvorile meč i Vardy je u osmoj minuti propustio dobru priliku da dovede svoj tim u vodstvo, a samo minutu nakon toga Mahrez je imao šansu na drugoj strani, no također nije bio precizan.

Gundogan je u 17. minuti opet prijetio golu Leicestera, da bi narednu šansu imao Maddison u 37. minuti kada je Ederson odbranio njegov pokušaj. Na kraju, prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka.

U nastavku je Manchester City imao priliku da s bijele tačke postigne pogodak za vodstvo, no Schmeichel je odbranio udarac Aguera, a pobjednik susreta odlučen je u 80. minuti kada rezervista Gabriel Jesus koristi asistenciju Mahreza i pogađa za 1:0, što će se na kraju ispostaviti kao konačni rezultat.