SportNogometManchester City potpuno nadigrao Wolverhampton u novom trijumfu

Manchester City potpuno nadigrao Wolverhampton u novom trijumfu

Manchester City se vratio u staru formu. Možemo to slobodno zaključiti nakon večerašnje treće vezane pobjede u engleskoj Premier ligi, nakon dva poraza od Leicestera (1:2) i Crystal Palacea (2:3). Građani su na svom Etihadu potpuno dominantno stigli do pobjede nad ne tako lošim Wolverhamptonom, a rezultat je glasio 3:0. Sjajno su igrali momci Pepa Guardiole, a u vodstvo ih je doveo Gabriel Jesus u 10. minuti, da bi isti igrač u 39. minuti postigao i drugi gol na utakmici. Na odmor se otišlo sa 2:0, a treba napomenuti da su gosti od 19. minute igrali i sa igračem manje jer je isključen Boly. Konačnih 3:0 postavlja Coady autogolom u 78. minuti, a gosti su meč završili bez ijednog udarca u okvir gola. City je šutirao 22 puta, od toga 8 puta u okvir, a posjed je bio na njihovoj strani 75%. Realizirali su ukupno 844 dodavanja, što je rekordan broj kada je u pitanju ova sezona Premier lige. Građani ostaju drugoplasirani s četiri boda manje od Liverpoola, dok su Wolvesi na 11. mjestu.