SportManchester City razbio Watford s nevjerovatnih 8:0

Manchester City razbio Watford s nevjerovatnih 8:0

U terminu od 16 sati odigrane su tri utakmice šestog kola engleske Premier lige, a Manchester City nije imao milosti prema Watfordu i Građani su slavili sa ubjedljivih 8:0.
Već u prvom poluvremenu viđena je “petarda” Cityja. U prvoj minuti pogodio je David Silva, a šest minuta poslije Aguero je iz penala udvostručio prednost domaćih. Mahrez je bio strijelac u 12. minuti, a tri minute poslije Bernardo Silva. Otamendi je u 18. minuti pogodio za 5:0.

Bernardo Silva je golovima u 48. i 60. minuti kompletirao hat-trick, da bi u 85. minuti De Bruyne postavio konačnih 8:0.

Sheffield United pobijedio je Everton na gostovanju (0:2). Mina je postigao autogol u 40. minuti, a Mousset je u 79. minuti postavio konačan rezultat. Muhamed Bešić nije mogao nastupiti zbog zabrane igranja protiv matičnih klubova. Podsjetimo, posuđen je Sheffieldu iz Evertona.

Istim rezultatom pobijedio je i Burnley Norwicha, samo na domaćem terenu (2:0). Oba gola postigao je Wood, u desetoj i 14. minuti.