SportManchester City s pola snage do trijumfa na Emiratesu, dva pogotka De...

Manchester City s pola snage do trijumfa na Emiratesu, dva pogotka De Bruynea

Arsenal je na Emiratesu u posljednjem meču 17. kola Premiershipa ugostio aktuelne prvake, fudbalere Cityja, koji su s pola gasa stigli do trijumfa od 0:3.

Sve je bilo već riješeno u prvom poluvremenu, u kojem smo vidjeli sve golove, a do vodstva je tim Pepa Guardiole stigao u 2. minuti.

Tada je Gabriel Jesus proigrao De Bruynea, koji matira Lena za 0:1.

U 15. minuti je već 0:2, a tada je fenomenalni Belgijanac bio asistent. Mrežu je tresao Sterling…

Konačnih 0:3 postavlja De Bruyne svojim drugim pogotkom na utakmici. Bilo je to u 40. minuti susreta, kada je postigao sjajan gol.

Građani su ovom pobjedom stigli do 35 bodova, ali i dalje imaju 14 manje od Liverpoola, dok je Arsenal na 9. mjestu sa 22 osvojena boda.