SportNogometManchester City savladao Liverpool i vratio se u borbu za naslov prvaka

Manchester City savladao Liverpool i vratio se u borbu za naslov prvaka

Manchester City je u velikom derbiju 21. kola engleske Premier lige savladao velikog rivala Liverpool sa 2:1 i tako se približio današnjem rivalu na četiri boda zaostatka. Nisu ovi timovi ponudili naročito lijep fudbal, ali uzbuđenja nije nedostajalo, a na kraju je Liverpool upisao prvi poraz sezone. Nakon 15-ak dosadnih minuta igre Liverpool je prvi došao do velike šanse iz koje nisu uspjeli zabiti gol. Sadio Mane je bio u šansi, ali je pogodio stativu, da bi u nastavku akcije John Stones nakon što je napucao golmana Edersona uspio loptu izbaciti iz gola i spasio je City. Do 40. minute meča nismo vidjeli mnogo, a zatim je domaći tim stigao do vodstva. Sergio Aguero se sjajno snašao u kaznenom prostoru i pogodio je mrežu gostiju za prednost od 1:0 na poluvremenu. Nastavak je ipak donio uzbuđenja, a Redsi su se vratili u meč u 64. minuti. Robertson je uposlio Roberta Firmina, a ovaj pogađa za veliko slavlje navijača tima sa Anfielda i poravnanje rezultata na 1:1. Međutim, radost gostiju trajala je samo osam minuta. Leroy Sane je prekrasno pogodio mrežu Alissona za novu prednost Cityja od 2:1 od 72. minute meča. Do kraja smo vidjeli nekoliko dobrih šansi za promjenu rezultata. Međutim, mreže su mirovale, ostalo je 2:1 za Građane koji su ovom pobjedom sada ponovo na minus četiri od Liverpoola. Ovo je Liverpoolu prvi poraz sezone u Premiershipu, ali i sa njim su i dalje vodeći tim engleske Premier lige.