SportManchester City slavio protiv PSG-a na ”Parku Prinčeva”

Manchester City slavio protiv PSG-a na ”Parku Prinčeva”

U drugom prvom polufinalnom susretu UEFA Lige prvaka, Manchester City je večeras na stadionu ”Park Prinčeva” u Parizu savladao domaću ekipu Paris Saint Germaina (PSG), rezultatom 2:1 i tako stigao na korak do plasmana u finale ovog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

PSG-e je pokazao bolju igru u prvom poluvremenu, što je već u 15. minuti susreta potvrdio Marquinhos. Argentinac Angel di Maria je ubacio iz kornera, a Marquinhos sjajno pogodio glavom za vodstvo 1:0. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu prilično bolja partija gostiju iz Manchestera, a izjednačujući pogodak za City stigao je u 64. Minuti. Belgijanac Kevin de Bruyne je na dosta interesantan način pogodio mrežu domaćih. Poslao je loptu koja se učinila kao centaršut prema kaznenom prostoru, niko je nije dotakao, a završila je u golu Keylora Navasa.

Preokret na utakmici u 70. minuti. Slobodan udarac za City, sjajno je šutao Alžirac Riyad Mahrez i praktično kroz živi zid poslao loptu u mrežu. Golman Navas ponovo bio je nemoćan.

Nakon što su primili drugi pogodak, još jedan hladan tuš za domaće u 77. minuti. Idrisa Gueye je zbog pregrubog starta nad protivničkim igračem kažnjen crvenim kartonom i poslan u svlačionicu.

Bez promjene rezultata bilo je do kraja susreta pa City s prednošću dočekuje PSG u revanš utakmici.

U prvoj utakmici polufinala sinoć su Real Madrid i Chelsea u glavnom gradu Španije remizirali, rezultatom 1:1.

Revanš mečevi polufinala UEFA Lige prvaka igraju se 4. i 5. maja, dok je finale 29. maja na Olimpijskom stadionu “Ataturk” u Istanbulu.