SportNogometManchester United bolji od Chelsea u FA Cupu

Manchester United bolji od Chelsea u FA Cupu

Manchester United je večeras na Stamford Bridgeu savladao domaći Chelsea i tako se plasirao u četvrtfinale FA Cupa. Nije United imao previše problema, a slavio je s prilično laganih 0:2. Nije bilo previše prilika u prvih pola sata, ali onda Crveni đavoli u finišu poluvremena rješavaju pitanje pobjednika. Prvo je na asistenciju Paula Pogbe u 31. minuti lijepo pogodio Ander Herrera, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela Pogba glavom pogodio nakon perfektnog ubacivanja Marcusa Rashforda. Plavci se u drugom poluvremenu nisu uspjeli oporaviti i vratiti u igru, pa je United ostvario prolazak dalje. Posao Maurizija Sarrija je sada pod velikim znakom pitanja, a ostrvski mediji su ranije danas pisali kako mu on ovisi od ove utakmice, te one sa Cityjem u Carabao Cupu 24. februara.