SportManchester United doživio šok na Old Traffordu: Burnley odnio puni plijen

Manchester United doživio šok na Old Traffordu: Burnley odnio puni plijen

Manchester United je doživio šok na Old Traffordu, jer je Burnley odnio puni plijen u utakmici 24. kola engleske Premier lige (0:2), te tako došao do veoma važnih bodova s kojim se odvojio od donjeg dijela tabele.

Chris Wood je imao veliku šansu za goste u 25. minuti, a blizu pogotka na drugoj strani bio je Anthony Martial. Burnley je došao do prednosti u 39. minuti kada je pogodio Wood. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Burnley je u 56. minuti udvostručio prednost kada je pogodio Jay Rodriguez. U nastavku Crveni đavoli su dominirali, ali nisu uspjeli ništa napraviti. Dobru priliku imao je Mason Greenwood u 83. minuti, a Lukeu Shawu poništen je gol u 90. minuti.