SportNogometMarseille konačno slavio prvenstvenu pobjedu na domaćem terenu

Marseille konačno slavio prvenstvenu pobjedu na domaćem terenu

U zaostaloj utakmici 18. kola francuske Lige 1 Marseille je pred praznim tribinama Velodromea pobijedio Bordeaux sa 1:0. Gosti su od 25. minute igrali s igračem manje, nakon što je Samuel Kalu isključen zbog grubog prekršaja, a pogodak vrijedan tri boda za domaće postigao je Kamara u 42. minuti. Ovo je prva domaća pobjeda Marseillea još od 11. novembra, te drugi trijumf u posljednjih 13 utakmica u svim takmičenjima. Marseille je sa 34 boda skočio sa desetog na sedmo mjesto, dok je Bordeaux sa 28 bodova ostao na 12. poziciji.