SportMbappe i društvo očitali lekciju Monacu samo nekoliko dana nakon spektakularnog okršaja...

Mbappe i društvo očitali lekciju Monacu samo nekoliko dana nakon spektakularnog okršaja ovih timova

Fudbaleri PSG-a večeras su slavili u gostima protiv Monaca (1:4) u zaostalom meču 15. kola francuske Ligue 1.

PSG i Monaco su za vikend odigrali sjajan meč u ligi kada je bilo 3:3, ali Parižani su već večeras očitali lekciju klubu iz Kneževine i s tri boda se vratili kući.

Gosti su do vodstva stigli u 24. minuti kada je Kylian Mbappe zatresao mrežu bivšeg kluba za 0:1, te nije želio proslaviti gol. Monaco je nakon toga napadao i imao nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli zabiti gol.

PSG ih je za promašaje kaznio u samom finišu prvog dijela kada je na 0:2 povisio Neymar koji je bio precizan s bijele tačke.

U drugom dijelu gledali smo silovite napade Monaca. Domaći tim imao je nekoliko odličnih šansi, no nikako nisu mogli savladati Navasa. I baš kao u prvom poluvremenu PSG ih je ponovo kaznio.

Ovaj put se to desilo u 72. minuti kada je Verratti uposlio Sarabiju koji je pogodio za 0:3 samo minutu nakon što je ušao na teren. Monaco je uspio u 87. minuti smanjiti na 1:3 preko Bakayoka, no već nekoliko minuta kasnije PSG je došao do novog gola. Konačnih 1:4 postavio je Mbappe svojim drugim pogotkom na meču.

PSG je i dalje prvi sa 49 bodova, dok je Monaco na tek devetoj poziciji i ima već 20 bodova manje od večerašnjeg rivala.