SportNogometMeksiko pobjedom nad J.Korejom došao na prag osmine finala

Meksiko pobjedom nad J.Korejom došao na prag osmine finala

U 2. kolu grupe F Svjetskog prvenstva, Meksiko je sa 2:1 savladao Južnu Koreju i napravio je veliki korak ka plasmanu u osminu finala. Nakon početnog ispitivanja snaga, prva je prijetila Koreja u 22. minuti kada je Ki stavio Ochou na muke, ali je meksički golman sjajno odbranio. Prethodno je i Sonov udarac iz blizine izblokiran. Samo tri minute kasnije Jang je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Mažić je bez puno razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Carlos Vela je bio siguran sa penala za 1:0. Layun i Lozano su do isteka prvog dijela prijetili, ali rezultat se nije promijenio. Na prvu šansu u nastavku čekalo se do 58. minute kada je Guardado silovito šutirao, ali korejanski golman je sjajno intervanisao. I onda, u 66. minuti Meksikanci su izveli brz kontranapad, a Chicharito je majstorski završio akciju i povisio je na 2:0. U 76. minuti Son se spetljao nakon velike greške odbrane Meksika i propala je najbolja šansa za Južnu Koreju. Ipak, u 93. minuti Son je postigao sjajan gol, ali to je bilo samo dovoljno da ublaži poraz svog tima.