SportMessi s dva gola donio važan trijumf u golijadi u Valensiji

Messi s dva gola donio važan trijumf u golijadi u Valensiji

Fudbaleri Barcelone ostvarili su značajnu pobjedu nakon preokreta u Valensiji rezultatom 3:2.

Potjera za Atletico Madridom se nastavlja i nakon 34. kola, u kojem se ništa nije promijenilo jer su sve tri vodeće ekipe ostvarile pobjede.

U prvom poluvremenu nije bilo golova i teško da je ko očekivao golijadu u nastavku, no to se dogodilo.

U 50. minuti Gabriel Paulista dovodi Šišmiše u vodstvo, no sedam minuta kasnije Lionel Messi je poravnao. Argentinac je prvo promašio penal, ali je imao sreće i pogodio je mrežu u nastavku akcije.

Samo šest minuta kasnije, potpuni preokret. Antoine Griezmann je pogodio nakon gužve u šesnaestercu Valencije. U 69. minuti Messi postiže novi gol iz slobodnog udarca za sigurno vodstvo Katalonaca.

Ipak, ni tu nije bio kraj drami, pošto je Carlos Soler pogodio u 83. minuti za 2:3. No, do kraja nije bilo golova, pa se Barca vratila na minus od samo dva poena u odnosu na Atletico. Za kraj, dodajmo i to da Miralem Pjanić ponovo nije dobio šansu za igru u katalonskom klubu.