ZDKSportMesud Pezer sezonu u dvorani otvorio pobjedom u Beogradu, odlični nastupi Redžića,...

Mesud Pezer sezonu u dvorani otvorio pobjedom u Beogradu, odlični nastupi Redžića, Hece i Hodžića

Na otvorenom prvenstvu Beograda, Mesud Pezer osvojio je prvo mjesto u bacanju kugle s daljinom 20,64 metra. Maid Redžić u skoku u vis preskočio je 205 centimetara i zauzeo je drugo mjesto. Njegov klupski kolega Samir Hodžić u istoj disciplini s preskočenih 194 cm bio je treći. Sedin Heco pobijedio je u troskoku sa 13,84 metara.

Prema kalendaru takmičenja Atletskog saveza BIH, Atletski klub “Zenica” 2. i 3. februara bit će domaćin Dvoranskog prvenstva BIH za mlađe juniore, juniore i seniore, dok će 10. marta biti organizator dvoranskog prvenstva za najmlađe kategorije cicibane, pionire i dječake.

Svakako da je početak sezone u dvorani i prvo mjesto Pezera najbolja najava za brojna takmičenja koja očekuju ponajboljeg bh. atletičara, ali i za druge talentovane atletičare, poput Maida Redžića, za kojeg se u narednom periodu očekuje da možda i nadmaši svog učitelja, inače trenera reprezentacije Elvira Krehmića.