SportMilan na Ibrahimovićev pogon pregazio Sampdoriju i osigurao Europu

Milan na Ibrahimovićev pogon pregazio Sampdoriju i osigurao Europu

Nogometaši Milana slavili sa 4-1 (1-0) na gostovanju kod Sampdorije, čime je milanska momčad osigurala nedostižna četiri boda prednosti pred Napolijem u borbi za plasman u kvalifikacije Europske lige.

Milan je poveo već u 4. minuti kad je hrvatski reprezentativac Ante Rebić prošao po lijevoj strani, ubacio na vrh peterca, gdje je bio Zlatan Ibrahimović i glavom poslao loptu u mrežu. Milanezo su pobjedu potvrdili s dva gola u razmaku od četiri minute. U 54. minuti je Ibrahimović asistirao za Calhanoglua, a četiri minute poslije su zamijenili uloge kod trećeg pogotka.

Sampdoria je u 78. minuti propustila kazneni udarac, ali u 87. minuti je Askildsen pogodio dalekometnim projektilom za 1-3. Konačnih 1-4 u drugoj minuti sučevog dodatka postavio je Leao, koji je na poluvremenu zamijenio Antu Rebića.

Lecce je pobjedom 2-1 na gostovanju kod Udinesea ostao u igri za opstanak, jer je Genoa s visokih 5-0 poražena na gostovanju kod Sassuola.

Udinese je poveo golom Samira u 36. minuti. Četiri minute poslije izjednačio je Mancosu udarcem s bijele točke, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Lapadula u 81. minuti.

Uoči posljednjeg kola Lecce zaostaje samo bod za Genoom. Lecce će u 38. kolu ugostiti Parmu, a Genoa je domaćin Veroni, koju vodi nekadašnji trener Đenovljana Ivan Jurić. Verona je večeras svladala SPAL sa 3-0, a gostujući vratar Karlo Letica bio je nemoćan kod sva tri pogotka.