SportNogometMilan ostvario vrijednu pobjedu u gostima kod Fiorentine

Milan ostvario vrijednu pobjedu u gostima kod Fiorentine

Milan je u 36. kolu italijanske Serije A pobijedio Fiornetinu na gostovanju (0:1), a jedini pogodak na utakmici postigao je Hakan Calhanoglu. Kevin Mirallas je prvi zaprijetio u petoj minuti, a prvu veću šansu za Milan imao je Suso u 22. minuti. Hakan Calhanoglu je postigao pogodak za 0:1 u 36. minuti za prednost Rossonera, a do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao. Federico Chiesa je bio blizu izjednačenja u 52. minuti, kao i Luis Muriel šest minuta poslije. Chiesa je još jednom pokušao u 76. minuti, ali je odbranio Gianluigi Donnarumma. Više nije bilo uzbuđenja i Milan je došao do veoma važne pobjede. Milan sada na petoj poziciji ima 62 boda, bod manje od četvrtoplasiranog Intera, koji ima i utakmicu manje.