SportMilan ubjedljiv na gostovanju kod Leccea

Milan ubjedljiv na gostovanju kod Leccea

Fudbaleri Milana su na izvrstan način odigrali prvi meč u Seriji A nakon više od tri mjeseca, a na gostovanju Lecceu na jugu Italije su slavili sa visokih 1:4.
Gledali smo jako efikasnu utakmicu, a ofanzivni dio tima Rossonera je jako dobro funkcionisao, što je donijelo i pomenuta četiri pogotka u mreži Leccea.

Poveo je Milan golom Samua Castilleja u 26. minuti, Lecce je brzo uzvratilo deset minuta kasnije preko, ali je gol domaćih na sreću po Milan poništen zbog ofsajda.

Ipak, Lecce u nastavku uspijeva stići do poravnanja u 54. minuti preko Mancosua, koji je bio siguran s bijele tačke, ali to je jako kratko brinulo navijače Milana.

Već minut poslije je bilo 1:2, pošto je pogodio Bonaventura, a u 57. minuti je već 1:3. Tada je Ante Rebić sjajno pobjegao odbrani Leccea, izbio sam pred golmana domaćih i savladao ga.

Konačnih 1:4 postavio je Rafael Leao u 72. minuti. Asistirao mu je Conti.

Rade Krunić je meč odgledao s klupe, a očekivano, priliku nije dobio ni Asmir Begović.

U isto vrijeme je na Artemio Francchiju odigran meč Fiorentine i Brescije, u kojem nije bilo pobjednika. Završilo je 1:1, a strijelci su bili Pezzela i Donnarumma.

Fiorentina je meč završila s igračem manje, pošto je u 70. minuti Caceres dobio drugi žuti karton.