ZDKSportMladost DK u 1/4 finala Kup-a BiH, stop za Čelik i Rudar...

Mladost DK u 1/4 finala Kup-a BiH, stop za Čelik i Rudar Kakanj

Mladost iz Doboja kod Kaknja plasirala se u 1/4 finale Kup-a Bosne i Hercegovine. Nakon 1:2 za Slobodu iz prvog meča osmine finala igranog u Bosanskom Novom, premijerligaš iz Doboja danas je na svom stadionu deklasirao prvoligaša RS-a. Bilo je rekordnih 7:0. Strijelci za Mladost bili su Edin Husić u 18., 39., 50., 62., Arnel Delić u 52., Vedin Kulović u 69. i Faruk Gačan u 82. minuti. Čelik je zaustavljen na Tušnju. Domaći su slavili 2:1, anuliravši tako 1:1 iz prvog meča sa Bilinog polja. Povela je Slobodagolom Zajka Zebe u 8. minuti. Izjednačio je Marin Popović u 29. minuti,da bi prolazak Tuzlacima u četvrtfinale osigurao golom Dine Krpića u 90. minuti. Rudar iz Kaknja doživio je debakl u Bijeljini. Nakon što je pobijedio 3:1 Pod Vardom, Radnik je i na svom travnjaku slavio. Mladi tim Rudara nije mogao parirati domaćinu koji je slavio sa uvjerljivih 7:1.

Rezultati: Gračanica: Bratstvo – Borac Banja Luka 0:2, Lukavac: Radnički – Travnik 1:0, Doboj Kakanj: Mladost – Sloboda BN 7:0, Bijeljina: Radnik – Rudar Kakanj 7:1, Tuzla: Sloboda – Čelik 2:1, Sarajevo: Sarajevo – Slavija 2:1, Gabela: GOŠK – Željezničar 0:1.