SportNogometMladost i Slavija remizirali na Kamberovića polju

Mladost i Slavija remizirali na Kamberovića polju

U okviru drugog kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine svoj susret na Kamberovića polju odigrali su ”Mladost” Doboj-Kakanj i ”Slavija” iz Istočnog Sarajeva. Na kraju je meč završen podjelom bodova, rezultatom 1:1.

Pred oko 400 gledalaca na ”Kamberovića polju” na početku utakmice bolje su se snašli ”domaći” koji već u drugoj minuti preko Aldina Šišića prijete golu gostiju, ali lopta odlazi preko gola. U sedmoj minuti Anel Husić dobija ”poklon” loptu od protivničke odbrane, ali sa 16 metara šutira pravo u dobro postavljenog Lučića. U 13. minuti sjajna prilika za Ramovića, koji prolazi pored tri igrača Slavije i šutira sa 10 metara, ali golman Slavije brani. Samo minut kasnije zabilježen je i prvi pokušaj gostiju koji preko iskusnog Spalevića šutiraju, ali bez većih problema po gol Hadžića koji hvata loptu. U 19. minuti sjajna prilika za Harisa Dilavera koji prolazi pored odbrane Slavije i šutira u donji desni ugao gola Slavije, ali Lučić ponovo siguran. U 24. minuti gosti odigravaju sjajnu akciju na oko 15 metara od gola Hadžića, ali Marko Simović puca preko gola. I Rizvanović je okušao svoj udarac u 27. minuti susreta, ali golman gostiju iz Istočnog Sarajeva je ponovo siguran. U finišu prvog poluvremena, još jedna sjajna prilika za Ramovića koji nakon gužve u petercu ponovo šutira ravno u Lučića.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0. Prvih 10 minuta u nastavku donijelo je mirnu igru na sredini terena, a onda šok za fudbalere Mladosti. Haris Dilaver griješi na nekih 35 metara od svog gola, gosti odigravaju sjajnu akciju tri na dva, koju u gol realizuje Damir Rovčanin u 55. minutu. Domaći su brzo došli do poravnanja, u 58. minuti sjajna kontra izabranika Ibre Rahimića. Mirza Kovač probija odbranu gostiju po desnoj strani, ulazi u šesnaesterac Slavije i šalje povratnu loptu do Harisa Dilavera koji sa trinaest metara silovitim udarcem matira Lučića za poravnanje rezultata. U 60. minuti u sjajnoj prilici bio je mladi Kulović koji sa 16 metara puca samo nekoliko centimetara pored lijeve stative gostiju. U 70. minuti Šišić silovito šutira iz slobodnjaka sa oko 25 metara, ali i ova lopta odlazi pored gola. U 76. minuti agilni Delić koji je u ovom susretu igrao na poziciji lijevog beka ubacuje loptu, ali Ramović loše šutira glavom preko gola gostiju. U 84. minuti Šišić nesmotreno ruši jednog igrača Slavije na polovini terena i dobija drugi žuti, odnosno crveni karton. U finišu susreta po jedna prilika na obje strane, ali do promjene rezultata nije došlo i Mladost bilježi prvi bod u svom premijernom nastupu u elitnog rangu bh. fudbala.

” Vrlo lako smo mogli iskoristiti još jednu priliku na ovom susretu i slaviti, ali ja sam zadovoljan i sa jednim bodom. Mnogo je novih igrača u timu koji su pristizali svako desetak dana i potrebno je izvjesno vrijeme kako bi se uigrali jer ova sezona će uistinu biti jako naporna” rekao je na press konferenciji nakon susreta trener gostiju Milan Gutović.

” Čestitam prije svega igračima Slavije na jednoj korektnoj igri. Mojim momcima čestitam na odličnom zalaganju. Čitavo vrijeme smo napadali, imali smo nekoliko odličnih prilika, ali nismo imali sporstke sreće da pobjedimo. Ono što me raduje je da smo pružili mnogo bolju igru u odnosu na onu u Prijedoru. Imali smo određenih problema po lijevoj strani jer smo morali Delića da stavimo na mjesto beka, zbog toga što Senad Karahmet još nije stekao pravo nastupa, a Hrelja je u prošlom kolu dobio crveni karton, ali zaista moram da čestitam mojim momcima na odličnom zalaganju. Kod nekih situacija smo reagovali sporo i u budućnosti moramo da reagujemo brže u tim momentima jer ovo je premijer liga i svaka greška se kazni. ” izjavio je šef stručnog štaba Mladosti, Ibro Rahimić u svom obraćanju medijima na pressici poslije meča.