ZDKSportMladost i Zrinjski podijelili bodove

Mladost i Zrinjski podijelili bodove

Mladost i Zrinjski su podijelili bodove u Doboju kod Kaknja, u meču 22. kola Premijer lige BiH.

Ne može se reći da je susret bio nezanimljiv, iako nije bilo pogodaka. No, golmani su bili na visini zadatka, dok se mora naglasiti i kako su obje ekipe imale evidentnih poteškoća u završnici akcija…

Već na startu meča Mladost bez respekta kreće prema golu gostiju, Guzina i Fanimo su bili u prilikama, ali izostala je realizacija.

Potom je i Zrinjski uzvratio sa nekoliko solidnih akcija, da bi najbolju šansu u prvom poluvremenu ipak propustio domaći fudbaler Filip Arežina u 16. minuti, kada šutira iznad gola iz dobre pozicije.

Do odlaska na odmor još je Stojkić imao dobru šansu, ali njegov pokušaj odlazi pored gola Mladosti.

Početkom drugog dijela Filipović je bio u odličnoj prilici, ali šutira pravo u golmana domaćih Velića, dok na drugoj strani Brkić odlično reaguje nakon dalekometnog udarca Anđušića.

Vezista Mladosti mogao je donijeti vodstvo svom timu i u 78. minuti, ali šutira iznad gola iz solidne situacije u šesnaestercu gostiju. Veliku šansu dvije minute prije kraja propustio je Bekić nakon što je natrčao na loptu u petercu, ali požrtvovani Velić ponovo sjajan.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, mreže su mirovale do posljednjeg zvižduka arbitra Irfana Peljte. Mladost je tako osvojila prvi bod ikad u duelima protiv Zrinjskog. Plemići su u pravilu redovno izlazili kao pobjednici u susretima protiv ekipe iz Doboja kod Kaknja (gol razlika 15:2).

Mladost – Zrinjski 0:0

Stadion Mladosti u Doboju kod Kaknja. Gledalaca oko 400. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

MLADOST: Velić, Asani, Nikolić, Horić, Fanimo, Guzina, Arežina, Anđušić, Marković, Atajić, Isaković.

ZRINJSKI: Brkić, Barišić, Čirjak, Pezer, Stojkić, Jakovljević, Filipović, Bekić, Čurjurić, Mujagić, Kadušić.