SportNogometMontpellier savladao PSG nakon što su dva puta gubili

Montpellier savladao PSG nakon što su dva puta gubili

U okviru 34. kola francuske Ligue 1, Montpellier je na svom stadionu dočekao ekipu Paris Saint Germaina. Konačan rezultat utakmice je glasio 3:2. Domaćini su došli do važnih bodova, dok je Paris upisao novi poraz i tako produbio svoju krizu. Paris je prvi došao do prednosti u 12. minuti utakmice, preko autogola Oyonga. Nije dugo trebalo da Montpellier izjednači. Igrao se 21. minut utakmice, kada je novi autogol viđen na utakmici. Ovaj put svoju mrežu je zatresao Kimpembe. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više promjene rezultata. Na početku drugog poluvremena gosti iz Parisa su stvarali incijativu i istu iskoristili u 62. minuti utakmice, kada Di Maria pogađa mrežu domaćina za 1:2. Ipak koncentracija odbrane aktuelnog prvaka Francuske je bila užasna u posljednjih deset minuta regularnog toka utakmice. Tako da je u periodu od 80. do 85. minute Montpellier preokrenuo utakmicu. Strijelci i heroji velike pobjede domaćina bili su Delort i Camara.