SportMorata golom donio pobjedu Atleticu, ali Simeone ima dosta razloga za zabrinutost

Atletico Madrid je u 1. kolu La Lige uspio na svom terenu savladati Getafe sa 1:0.

Ekipa Diega Simeonea je nešto bolje otvorila meč, a u 23. minuti je stigla i do vodstva kada je nakon serije dodavanja lopta ubačena u šesnaesterac Getafea, a Alvaro Morata je glavom pogodio za 1:0.

Stvari za goste su 15 minuta kasnije postale još gore kada je glavni sudija nakon pregleda VAR snimke pokazao crveni karton Jorgeu Molini zbog prekršaja na igraču Atletica.

Ipak, već u 42. minuti i domaći su ostali sa igračem manje nakon što je Renan Lodi dobio drugi žuti karton.

Getafe je zaigrao dosta bolje početkom drugog poluvremena, ali je onda uslijedila nova nevolja nakon što je glavni sudija dosudio penal za Atletico u 56. minuti.

Alvaro Morata je bio izvođač, ali je njegov šut pročitao golman gostiju pa je ostalo 1:0.

U 66. minuti uslijedila je nova glavobolja za Diega Simeonea nakon što je Joao Felix zbog povrede morao napustiti teren.

Getafe je prijetio Atleticu, a najbolja šansa je došla u 86. minuti kada je Angel sjajno pucao, ali je pogodio prečku pa su domaći ipak uspjeli osvojiti sva tri boda.