SportMourinho je mogao dobiti slom živaca, ali VAR ga je večeras spasio

Mourinho je mogao dobiti slom živaca, ali VAR ga je večeras spasio

U derbiju 30. kola engleske Premier lige Tottenham je ugostio Manchester United, a pobjednika nije bilo (1:1).

Na stadionu Tottenhama, iako nije bilo publike, uzbuđenja nije falilo. Poprilično dobra utakmica, dva gola i nekoliko odluka u finišu koje su donijele pomiješana osjećanja među trenerima, igračima i navijačima.

Dosta izjednačen meč smo gledali, ali pogodak Bergwijna u 27. minuti nije na kraju donio Tottenhamu pobjedu. Nizozemac se sjurio ka golu Uniteda i na kraju snažnim udarcem savaldao De Geu.

Mogao je Son do kraja prvog dijela udvostručiti prednost Spursa, ali je De Gea sjajno odbranio i izbacio u korner.

U drugom dijelu očekivano United konkretniji, ofanzivniji, ali Mourinhov Tottenham se pametno držao na terenu, a imao je i pomoć dobro raspoloženog Llorisa, koji je zaustavio sve što je išlo ka njegovom golu.

No, Dier se našao tu u 81. minuti da sve pokvari, pa je skrivio penal nad rezervistom Pogbom, a Bruno Fernandes, kao i obično, bio siguran realizator za 1:1.

Drama u 90. minuti, kda je dosuđen još jedan penal za goste, opet je Dier bio krivac, ali ovaj put VAR je sepasio Tottenham i odluka sudije je promienjena, pa su se ekipe zadovoljile sa po jednim bodom.

Važno je istaći da je Harry Kane nakon dugo vremena zaigrao jedan zvanični meč za Tottenham, koji je sada tek osmi sa 42 boda, a United peti sa 46 bodova i Crveni vragovi će nastaviti potjeru za mjestima koje vode u Ligu prvaka.