SportNadal savladao Tsitsipasa i plasirao se u polufinale ATP Mastersa u Londonu

Nadal savladao Tsitsipasa i plasirao se u polufinale ATP Mastersa u Londonu

Rafael Nadal pobjedom se protiv Grka Stefanosa Tstisipasa plasirao u polufinale ATP Masters turnira u Londonu.

Rafa Nadal plasirao se u završnicu londonskog ATP Mastersa (Foto: EPA)

Španjolac je slavio s 2:1 u setovima (6:4, 4:6, 6:2) i Grku onemogućio obranu naslova osvojenog prošle godine.

U čvrstom prvom setu prvi je u devetom gemu na svom servisu posustao mladi Grk koji je zahvaljujući i svojim greškama izgubio početni udarac pa je Rafa u idućem gemu rutinski zaključio priču u prvom setu. I u drugom je tijek stvari počeo podsjećati na prvi set. No tada je iskusni Španjolac pri servisu za ostanak u drugom setu napravio nekoliko grešaka, a na kraju dvostrukom pogreškom prepustio Tsitsipasu 2. set i povratak u meč.

Treći set su otvorila tri breaka, servisi nisu radili kod oba tenisača, no prije se sabrao Nadal i posustalog Tsitsipasa gurnuo u poraz rezultatom 6:2 u odlučujućem setu. Nadal će u polufinalu igrati protiv Medvedeva, a u drugom će igrati Thiem protiv pobjednika susreta između Đokovića i Zvereva.