ZDKSportNadigravši Sanu 7 Čelik započeo najavljenu seriju pobjeda

Nadigravši Sanu 7 Čelik započeo najavljenu seriju pobjeda

kipa Čelika, drugoplasirani tim u Rukometnoj ligi Federacije BiH Sjever, otvorila je proljetnu sezonu u prvenstvu gostujućom pobjedom u utakmici u drugom kolu Lige u Sanskom Mostu (u prvom kolu Čelik je bio slobodan): RK SANA 7 – RK ČELIK 26:35.

Nadigrali ekipu Sana 7 u Sanskom Mostu
RK Sana 7 – RK Čelik 26:35 (poluvrijeme 11:16)
Aldin Begagić, Franjo Duđak i Adnan Sumbuljević nisu putovali u Sanski Most
Utakmica je igrana u sportskoj dvorani u Sanskom Mostu. Gledalaca oko 150. Sudije: Delić i Kanić (Tuzla). Sedmerci: Sana 5 (3) a Čelik 6 (5). Isključenja: Sana 10 minuta, a Čelik 8 minuta.

RK SANA 7: Gojko Bogdanović (2), Hamza Talić (2), Elvir Omerović (2), Nail Selman (5 Azer Handanić, Emir Musić, Haris Dugonjić (7), Sejdo Dugonjić, Faruk Makić, Alis Ibričić (1), Rifet Musić (6), Mirza Osmanović, Asmir Gradelj. Trener: Ajdin Hasanbegović.

RK ČELIK: Danijel Jurić (2), Edvin Begović (9), Haris Muhić (9 odbrana), Mirsad Čelenka (1), Faris Mrako (4), Adi Mešinović (1), Muamer Kaljić (3 odbrane), Zlatko Isaković, Slaven Šijaković (6), Mario Filipović (2), Edin Gušić (8), Dženan Hodžić (3 odbrane), Ajan Šeketa, Amel Omerspahić (2). Trener: Seldin Rizvanović.

Bila je to veoma zanimljiva, dinamična i brza rukometna predstava, u kojoj je RK Čelik poveo golom Edina Gušića već u prvoj minuti igre i vodio svih 60 minuta. Igrači Sane 7 su se žestoko borili, igrali veoma snažno, u nekim momentima i vrlo oštro, pa su tako dva igrača RK Čelika u ovoj utakmici zaradili povrede: Mirsad Ćelenka i Edvin Begović. Međutim, povrede su srećom lakše prirode tako da trener Rizvanović očekuje da će se oporaviti do naredne utakmice i da će moći na njih računati i u narednoj utakmici protiv Bosne (Tešanj) u subotu u Gradskoj areni Zenica.