SportRukometEkipa Maglaja nanijela težak poraz visočkoj Bosni Centrotrans rezultatom 43:33

Ekipa Maglaja nanijela težak poraz visočkoj Bosni Centrotrans rezultatom 43:33

Analiza utakmice: Utakmica u okviru 15. kola rukometne Premijer lige BiH kada su u pitanju visočki rukometaši nije ponudila ništa novog, nečeg što nije viđeno u dosadašnjem toku prvenstva. Težak poraz koji su pretrpjeli večeras izabranici trenera Antovića dodatno će pogoršati situaciju kluba kada je u pitanju opstanak ove sezone u Premijer ligi BiH, te će, kako smo i u dosadašnjim prenosima govorili, glavni akcenat u zimskim pripremama stručni štab kluba morati staviti na igru u gostima, što je ove godine najgori segment visočke ekipe.

Iako su utakmicu otvorili zaista dobro, sa odličnim napadom i tranzicijom u prvom poluvremenu, u kojem su veći dio vremena vodili sa po nekoliko golova razlike, Visočani ne uspijevaju da zadrže svoju prednost do kraja poluvremena, te tako domaći igrači preokreću rezultat u svoju korist i na pauzu se odlazi pri rezultatu 22:19.

Na samom početku drugog dijela utakmice Visočani sa novim elanom istrčavaju na teren, te uspijevaju da se u prve tri minute približe na samo gol zaostatka u odnosu na domaću ekipu. Nakon toga apsolutnu inicijativu preuzimaju domaći igrači koji od tog trenutka gomilaju svoju prednost i postižu pogotke nauštrb katastrofalne odbrane Visočana koji se nisu uspjeli snaći u nastavku utakmice. Već na deset minuta prije kraja bilo je evidentno ko je pobjednik ovog susreta, te se još samo čekao konačni rezultat, koji je nakon ove utakmice glasio 43:33.

U ovom susretu najbolji pojedinci u redovima visočke Bosne, izuzmemo li zaista lošu odbranu kojom nisu uspjeli zaustaviti niti najprostije napade domaćeg sastava, bili su: Bečak sa 8 golova, Skopljak sa 7 golova, Burić i Balta sa po 4 gola i Čabaravdić sa 3 gola, dok je jedina svijetla tačka odbrane bio golman Hadžić, koji je upisao 12 odbrana na svoj konto.

Iako je ovo 15. kolo Premijer lige BiH za rukometaše trebalo biti i posljednje u jesenjem dijelu sezone, Visočani će naredne sedmice morati da odigraju još jednu, zaostalu utakmicu protiv ekipe RK Vogošća Poljine Hills, koju nisu odigrali zbog kvalifikacija za Europu koje su igrali članovi Vogošće. Utakmica između RK Bosna Centrotrans i RK Vogošća Poljine Hills na programu je u utorak, dan prije početka Novogodišnjeg malonogometnog turnira “Memorijal Midhat Ahić” 2015. u KSC “Mladost” Visoko, a početak ove utakmice zakazan je za 18:00 sati.

Svakako ne propustite da u utorak budete uz vaš najdraži portal Visoko.co.ba, gdje ćete kao i u dosadašnjem dijelu prvenstva moći da pratite uživo tekstualni prenos utakmice u okviru koje se Visočani sastaju sa drugoplasiranom Vogošćom koja je do sada upisala svega jedan poraz i to protiv prvoplasiranog Izviđača.

To bi bilo sve za večerašnje javljanje i ovim podacima završavamo večerašnji prenos, te svima vama koji ste pratili ovu utakmicu želimo ugodan ostatak večeri. Sa vama su večeras, kao i do sada, bili komentari Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog prenosa upućujemo vam srdačan sportski pozdrav!

KRAJ UTAKMICE: Nakon zaista mučnih posljednjih 15 minuta utakmice sudijski par označio je kraj susreta u Maglaju u okviru kojeg je istoimeni domaćin uspio rutinski savladati goste iz Visokog rezultatom 43:33.

Iako je prvo poluvrijeme bilo prepuno dobrih poteza i zaista brzog rukometa, u drugom dijelu utakmice Visočani polagano gube priključak za domaćinima, koji zatim polovinom drugog dijela stvaraju nedostižnu prednost, koju održavaju sve do samog kraja utakmice.

Uskoro slijedi analiza utakmice i najava posljednjeg meča ove jeseni za Bosnu Centrotrans, stoga ostanite uz vaš najdraži portal Visoko.co.ba.

58’ – Posljednjih deset minuta utakmice protiče u veoma laganom ritmu i obje ekipe su “stale na loptu”, te su se Visočani pomirili sa činjenicom da su domaći igrači stvorili prednost suviše veliku za dostizanje u samo deset minuta.

Dvije minute prije kraja rezultat glasi 42:30, te je ovo bila samo još jedna rutinska, deseta po redu pobjeda ekipe Maglaja, koja će na zimsku pauzu otići sa trećeg mjesta tabele, sa 31 ostvarenim bodom.

50’ – Prednost domaćina na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice postala je dvocifrena i sav žar rukometa iz prvog poluvremena u ovim trenucima je splasnuo u maglajskoj sportskoj dvorani. Pri rezultatu 37:26 domaći igrači mogu da se opuste u posljednjih deset minuta i vjerovatno će mlađi igrači ovu utakmicu mirno privesti kraju.

45’ – Na polovini drugog poluvremena već je izvjesno da su gosti stvorili prednost vrijednu pobjede, koja ih vodi do rutinske utakmice u posljednjih 15 minuta. Ukoliko Visočani ne pronađu nikakvo rješenje za ovaj zaostatak upisat će sedmi poraz ove sezone, što će dodatno zakomplikovati situaciju u vezi sa ostankom ove ekipe u Premijer ligi BiH za rukometaše ove sezone.

Trenutni rezultat glasi 32:25, a kraj agoniji gostujuće ekipe se ne nazire.

41’ – Nakon zaista dobre igre visočke ekipe u prvom poluvremenu i obećavajuće igre na samom početku drugog poluvremena u ovim trenucima gostujući igrači ne mogu da spoje nekoliko dobrih poteza zaredom i spriječe goste da gomilaju prednost. Domaći su u posljednjih sedam minuta napravili seriju od 6:2 i time stvorili ogromnu prednost koja ih već u ovim trenucima izvjesno čini pobjednicima na ovom susretu.

Pri rezultatu 30:24 gosti teško dolaze do prilika i možda je ovo, nažalost, početak kraja za Visočane koji ove sezone redovno loše igraju u gostima.

37’ – Domaći igrači su ubacili u brzinu više na početku drugog dijela utakmice te tako, uprkos dobroj igri gostujućeg sastava, uspijevaju održati ona tri gola prednosti sa kraja prvog poluvremena. Trenutni rezultat glasi 26:23, a sav trud Visočana nije dovoljan da se ovaj rezultat preokrene, iako je bilo dobrih prilika za to u posljednjih 5 minuta.

32’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme utakmice RK Maglaj – Bosna Centrotrans, u okviru 15. kola Premijer lige BiH za rukometaše. Visočani, koji su došli po drugu pobjedu u gostima u ovoj polusezoni uspjeli su smanjiti prednost domaće ekipe u prvom napadu i trenutni rezultat glasi 23:22.

Pred nama je još 30 minuta odličnog rukometa, stoga ostanite uz nas.

_______________________________________________________________________

Analiza prvog poluvremena: Završen je prvi dio utakmice Maglaj – Bosna Centrotrans, o kojoj smo već u najavi govorili kako je utakmica vrijedna pažnje i kako će probuditi veliku pažnju rukometne javnosti.

Na samom terenu u Maglaju vlada uzavrela atmosfera, gdje domaći navijači prave veliki pritisak na goste, što dodatno otežava posao izabranicima trenera Zdenka Antovića da dođu do velike senzacije i pobjede na večerašnjoj utakmici.

Kako smo već kazali u odjavi poluvremena prvi dio utakmice okarakterisala je brza tranzicija obje ekipe, koje su veoma dobro trčale kontranapade, a zatim i izuzetno efikasan napad gostiju iz Visokog, koji su veliki dio prvog poluvremena imali prednost nad domaćom ekipom.

Pred sam kraj prvog poluvremena domaći uspijevaju da preokrenu rezultat kako bi na odmor otišli sa prednošću od tri gola razlike, pri rezultatu 22:19.

U redovima gostujuće Bosne Centrotrans u dosadašnjem toku utakmice najbolji pojedinci su bili Bečak sa 7 golova, Skopljak sa 5, Balta sa 3 i Burić sa 2, dok je večeras solidni Hadžić upisao 5 odbrana.

Nastavak utakmice sigurno donosi mnogo dobrog rukometa, ali će da bi svoju ekipu doveo do pobjede trener Antović morati pronati rješenje da njegovi momci u drugom dijelu zaigraju mnogo bolje u fazi odbrane, kako bi spriječili domaću ekipu da pravi brze preokrete i veliku rezultatsku razliku.

U svakom slučaju, ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba kako biste pratili dešavanja u nastavku utakmice RK Maglaj – RK Bosna Centrotrans.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je prvih 30 minuta utakmice u Maglaju između ekipa RK Maglaj i RK Bosna Centrotrans. Igru u prvom poluvremenu karakterisala je veoma brza tranzicija i dobra odbrana domaće ekipe koju su Visočani uspijevali izuzetno dobrim i efikasnim napadima razbijati za vodstvo tokom većeg dijela prvog poluvremena.

Krajnji rezultat prvog poluvremena glasi 22:19 u korist domaćih, a detaljnu analizu prvog poluvremena donosimo u nastavku.

28’ – Ostale su još samo dvije minute do kraja prvog poluvremena, a domaći igrači su u međuvremenu uspjeli da naprave prvi, mali iskorak i da odu na plus tri prednosti, što u ovako brzoj utakmici može značiti izuzetno veliku prednost do kraja.

Trenutni rezultat glasi 20:17, a Visočani imaju priliku da do pauze ublaže malo ovaj zaostatak.

24’ – Domaći igrači uspijevaju da iskoriste nekoliko loših minuta za ekipu iz Visokog te prave kratku seriju od 2:0 i preokrecu rezultat u svoju korist. Trenutno na semaforu stoji 16:15 u korist ekipe Maglaja.

21’ – Iako smo najavili pojačavanje odbrana u nastavku Visočani, koji večeras igraju izuzetno dobro u napadu, nisu uspjeli da se snađu u takvoj situaciji i da postave dobru odbranu, što domaći koriste za smanjivanje svake prednosti koju Bosna ostvari na drugom kraju terena.

Ipak, dobra igra u napadu donosi dobar rezultat, pa tako Visočani u ovom trenutku vode sa 14:15.

19’ – U ovim trenucima pravi egal i pojačavanje odbrana na obje strane, kako bi se spriječili lahki golovi, kako je to bilo u dosadašnjem toku meča. Rezultatski egal od 12:12 dodatno doprinosi toj neizvjesnosti, ali i pored svega Visočani uspijevaju da odigraju dobre napade.

17’ – I pored dobre igre gostiju Maglajlije uvijek uspijevaju da u pravom trenutku spriječe povećanje zaostatka i da gostima onemoguće da “prelome” rezultat već u prvom poluvremenu. Trenutni rezultat glasi 11:12, a sam rezultat i veliki broj golova pokazatelj su kako brzo igraju rukometaši večeras u Maglaju.

15’ – Visočani, koji su redovno loše igrali na gostujućim utakmicama ove sezone, večeras zaista briljiraju u Maglaju te stvaraju veliki broj prilika, koje na kraju i pretvaraju u golove. Veoma brza igra okarakterisala je prvih petnaest minuta utakmice, a Visočani svojom dobrom igrom i vodstvom pri rezultatu 9:11 najavljuju moguću senzaciju pred sam kraj jesenjeg dijela rukometne Premijer lige BiH.

10’ – Prvih deset minuta izuzetno uzbudljive utakmice je iza nas i već je evidentno da ćemo do kraja gledati napetu utakmicu u kojoj će se pobjednik odlučivati u samoj završnici. Trenutni rezultat glasi 8:9, a obje ekipe igraju veoma solidne odbrane, ali i brzu tranziciju iz koje se izrodio i veliki broj pogodaka u dosadašnjem toku meča.

8’ – Prvobitno vodstvo gostujuće ekipe domaći uspjeli vrlo brzo da anuliraju i preokrenu te trenutno imaju na svojoj strani blagu terensku inicijativu, pri rezultatu 5:4.

5’ – Nakon što je proteklo prvih pet minuta utakmice u Maglaju između istoimenog domaćina i gostujuće Bosne Centrotrans, igrači gostujuće ekipe uspjeli su da se dobro pozicioniraju na početku susreta i da stvore nekoliko dobrih prilika, koje u konačnici i realiziraju.

Rezultat je vrlo brzo “skočio” na 1:3 u korist gostujuće ekipe, ali uskoro i domaći igrači realiziraju nekoliko prilika, za trenutni rezultat od 3:4.

Ako se prema početku vrijednuje i cijela utakmica onda nas zasigurno očekuje odličan rukomet večeras.

Za nekoliko trenutaka na parketu sportske dvorane u Maglaju bit će označen početak utakmice između domaćina RK Maglaj i gostiju iz Visokog, ekipe RK Bosna Centrotrans. Utakmica koja se igra u okviru 15. kola rukometne Premijer lige BiH pobudila je veliku pažnju rukometne javnosti u Maglaju, posebice jer je riječ o starim rivalima, koji se dobro poznaju, te je tako sportska dvorana večeras ispunjena do posljednjeg mjesta, što možete vidjeti i na fotografijama koje nam je dostavio naš fotoreporter.

U narednih 60 minuta očekuje nas, sigurno, mnogo dobrog rukometa i kvalitetne igre, stoga ostanite uz vaš najdraži portal Visoko.co.ba i samo kod nas pratite tekstualni prenos uživo utakmice RK Maglaj – RK Bosna Centrotrans.

rukomet maglaj bosna zagrijavanje

Nakon što su u prethodnom kolu rukometaši visočke Bosne Centrotrans uspješno prekinuli niz poraza pobjedom protiv ekipe Sloge na domaćem terenu, u ovom, za Visočane pretposljednjem kolu imat će veoma težak zadatak na gostovanju kod ekipe RK Maglaj.

Popravivši svoj plasman i zadržavši se na desetoj poziciji tabele rukometne Premijer lige BiH Visočani su uspjeli da malo ublaže lošu igru u nekoliko posljednjih utakmica jesenjeg dijela prvenstva koje su ih držale veoma blizu zone ispadanja iz lige. Ipak pobjeda u prethodnom kolu otvorila je nove nade da visočki predstavnik do kraja polusezone može napraviti još bolji rezultat od dosadašnjih pet pobjeda i sedam poraza, uz jedan remi, koji bi ih doveo u povoljniju poziciju na kraju prvog dijela prvenstva.

Ipak u tom naumu pred njima će se ispriječiti dvije ekipe iz samog vrha tabele, kao što je u ovom kolu četvrtoplasirana ekipa Maglaja, koja igra izuzetno dobar rukomet ove sezone. Igrači Maglaja u dosadašnjem toku prvenstva nisu znali za loše utakmice i poraženi su tek četiri puta, u izuzetno tijesnim završnicama, a sve te poraze upisali su na gostujućim terenima. Kada je riječ o domaćim utakmicama Maglajlije ne znaju za poraz i sve utakmice odigrane u Maglaju riješili su u svoju korist, a uspjeli su čak poraziti i prvoplasiranu ekipu Izviđača.

Tek jedan remi upisali su na gostovanju kod Zrinjskog i to sveukupno čini veoma jaku i stabilnu ekipu, koja će teško prepustiti išta slučaju i kod koje će Visočani imati težak zadatak da bi došli do nove pobjede.

S druge strane Visočani igraju u jednom trenutku odličan rukomet, čak i protiv favorita, dok u drugom trenutku na rutinskim utakmicama budu savladani sa nekim nezamislivim rezultatima. Mnoštvo preokreta i neizvjesnosti karakterisalo je njihovu igru u dosadašnjem toku prvenstva, a posebno u utakmicama koje su igrali u gostima, gdje su uspjeli upisati tek jednu pobjedu protiv ekipe Konjuha, na samom startu sezone, što dodatno smanjuje šanse za pobjedu na večerašnjoj utakmici.

Ipak, za sve ljubitelje rukometa u Visokom ostaje nada da će mladi rukometaši iz našeg grada uspjeti napraviti senzaciju i pobijediti ekipu Maglaja u gostima. Kako biste i vi među prvim saznali sve detalje utakmice u tekstualnom prenosu uživo ne zaboravite večeras od 19:00 sati biti uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba na kojem će, kao i svakog vikenda, naši komentatori prenositi utakmicu iz Maglaja.